جدید ترین موزه معرفی شده

موزه آیینه و روشنایی - یزد

 

مجموعه‌ ساختمان‌ موزه‌ قصر آيينه‌ با زيربناي‌ 837 متر مربع‌ در باغي‌ مصفا به‌ وسعت‌ 8174 متر مربع در خيابان‌ كاشاني‌ يزدي‌، واقع شده است...

جدید ترین تفرجگاه ایران

برج ساعت تبریز

 

برج ساعت شهرداری تبریز در سال ۱۳۱۴هجری شمسی در محل نوبر به دستور حاج ارفع الملک با نظارت مهندسان آلمانی به سبک بناهای کشور آلمان احداث گردیده است...

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00

در استانهای مختلف ایران، به تناسب امكانات و مواد اولیه موجود، خوراکهای محلی متنوعی تهیه می شود، که در این بین استان گیلان دارای بیشترین تنوع غذایی می باشد.یک خوراک ممکن است در شهرهای مختلف با روشهای متفاوتی طبخ شوند.معروف ترین خوراکهای ایرانی عبارتند از چلو كباب ، آبگوشت، فسنجان، دلمه، کله پاچه، آش و انواع خورش های مثل قورمه سبزی و قیمه كه با برنج صرف می شوند، که در ادامه توضیح مختصری راجع به آنها میدهم.

درشمال و جنوب ایران با ماهی نیز خوراکهای گوناگونی مثل قلیه ماهی ، ماهی شکم پر ، ماهی سرخ شده و ... طبخ می شود. میگوی ایران از بهترین محصولات غذایی دریایی است و با توجه به مرغوبیت و درشتی میگوی خلیج فارس، خوراکهای لذیذی مانند میگو سوخاری از آن تهیه و عرضه می شود.

کباب یکی از معروفترین غذاهای ایرانی است که شهرت جهانی دارد و بسیاری از گردشگران خارجی که به ایران سفر می کنند تمایل دارند که حتما این غذای ایرانی را امتحان کنند.معروفترین انواع کباب ها را می توان کباب چنجه، کباب ترش، کباب کوبیده، کباب برگ، کباب سلطانی، کباب دوش، جوجه کباب، کباب شیشلیک ، کباب بختیاری و... نام برد.

کباب کوبیده: کباب کوبیده یکی از غذاهای سنتی ایرانی هاست که 4 نوع اصلی دارد؛ کباب کوبیده ساده، کباب کوبیده لقمه ای، کباب نگینی (که روی گوشت به سیخ کشیده شده، تکه های کوچک جوجه کباب گذاشته می شود) و کباب کوبیده زعفرانی.ادویه مناسب هنگام استفاده از این کباب سماق است که طعم ترش مزه‌ای به آن می‌ دهد. این کباب به دو صورت همراه بان نان و یا همراه با برنج سرو می‌شود.

شیشلیک: کباب شیشلیک در اصل غذایی بین المللی است که در کشورهای مختلفی طبخ می شود. اما نوع ایرانی آن که به بزرگی و لذیذ بودن معروف است که از بخش های دنده گوساله و یا گاو جوان استفاده می شود که با همان استخوان دنده به سیخ کشیده می شود این کباب نیز دارای طرفداران زیادی است .

چنجه: چنجه یکی از محبوب ‌ترین غذاهای گوشتی است که منشا و خاستگاه آن منطقه خاورمیانه و عمدتا ایران است . در کباب چنجه از کوشت های تکه شده متوسط استفاده می شود.

کباب ترش: کباب ترش که کباب مخصوص استان گیلان است از گوشت گوساله تازه و رب انار ترش و مغزگردو ساییده تشکیل شده است.

کباب برگ و سلطانی به دلیل برش های گوشت که پهن و بزرگ هستند به این نام معروفند.

کباب برگ ممتاز را از گوشت لخم گوسفند و یا مغز ران گوساله تهیه می‌کنند، معمولا کباب برگ با چلو خورده می‌ شود.

کباب دوش هم از پشت گردن و دوش گاو تولید می شود و به دلیل دارا بودن رگه های چربی لذیذی که در آن موجود است لذت کباب را دوچندان می کند اندازه های آن هم مانند چنجه دارای برش های متوسط است. این نوع کباب از سری کباب هایی است در استان گیلان و شهرستان رشت بسیار تولید و مصرف می شود و به عنوان یکی از غذاهای کبابی شهر رشت معروف است.

جوجه کباب: جوجه‌کباب یکی از غذاهای اصیل ایرانی و از رده کباب‌های سنتی ایران است و به دو نوع با استخوان و بدون استخوان تولید می شود که از گوشت مرغ و یا جوجه استفاده می شود.

کباب بختیاری هم کبابی است که در سیخ آن یک در میان از تکه های گوشت و تکه هابی برش خورده مرغ استفاده می شود.

کله پاچه

کله پاچه هم یکی از غذاهای سنتی و لذیذ ایرانی است که طرفدارهای خاص خودش رو داره اما همین غذای لذیذ از نظر بعضی ها چندش آوره. نان سنگک، دارچین و آبلیمو هم که از ملزوماتی است که کنار کله پاچه سرو می شوند.همچنین خیلی ها هم عادت دارند بلافاصله بعد از خوردن کله پاچه چای بنوشند.البته این غذای لذیذ کلسترول بالایی داره و مصرف زیاد آن باعث مشکلات گوارشی و افزایش فشار خون می شود.

آبگوشت

آبگوشت یک غذای کاملا ایرانی است که می توان گفت بعد از کباب پر طرفدارترین غذای ایرانی است.

آبگوشت از غذاهایی است که خوردن آن، آداب خاص خودش را دارد.این خوراکاز دو بخش تشکیل شده است: ترید و گوشت کوبیده. و این طور مرسوم است که ابتدا باید آب آبگوشت را درون ظرفی ریخته و نان را در آن ترید کرد. پس از خوردن ترید، باید مابقی محتوای دیزی را درون همان ظرف ریخته و با گوشتکوب آن را حسابی کوبید. خوردن گوشت کوبیده به همراه نان سنگک داغ، سبزی خوردن تازه، دوغ اعلا و ترشی میل واقعا لذت بخشه.

کشک بادمجان

کشک بادمجان یکی از غذاهای سنتی ایرانی است که طرفدارای زیادی داره .کشک بادمجان از بادمجان با کشک و نعنا داغ و پیاز داغ و سیر داغ تشکیل شده و با نون سنگک بسیار دلچسب است.

  

آش

آش از غذاهای اصیل و سنتی ایران است که در سراسر ایران و براساس طبیعت مناطق جغرافیایی پخته می شود. این غذا از تنوع زیادی برخوردار است که شامل:  آش رشته، آش دوغ، آش ماست، آش شله قلمکار، آش جو، آش میوه، آش ترش، آش انار، آش ترخینه، آش شلغم، آش غوره و غیره می باشد. مواد تشکیل دهنده بیشتر آش ها عبارتند از: انواع سبزی ها، انواع حبوبات و پیاز داغ.

کوفته تبریزی

کوفته تبریزی یکی از غذاهای مشهور ایران و متعلق به شهر تبریز است. انواع کوفته در نقاط مختلف خاورمیانه تهیه می‌ شود و نقطه تمایز کوفته تبریزی بیشتر در طرز تهیه و مواد استفاده شده در آن است.

در این غذا از انواع سبزیجات معطر استفاده می‌شود و طرز تهیه این غذا به صورت سنتی به این ترتیب بوده که گوشت این کوفته در یک هاون سنگی و با دسته‌ هاونی چوبی کوبیده شده و رفته رفته سبزیجات و لپه به آن اضافه می شود اما امروزه برای تهیه کوفته معمولا ازگوشت چرخ کرده استفاده می شود.

باقالی‌پلو

باقالی‌ پلو یکی از انواع پلوها در آشپزی ایرانی است که معمولا در جشن‌ ها و مهمانی‌ ها از آن استفاده می‌ شود و البته در مهمانی آن را با گوشت بر سر سفره می‌آورند و به آن «باقالی‌پلو با گوشت» می‌گویند؛ باقالی‌پلو با گوشت بهتر است که با گوشت گوساله همراه باشد تا تکه‌های گوشت شکل خود را ازدست ندهند اما با مرغ یا گوشت گوسفندی یا بره نیز آن را میل می‌ کنند.

ته‌چین

ته‌چین یک غذای ایرانی است که از مخلوط برنج، انواع گوشت(مرغ متداول‌تر است)، ماست، تخم مرغ و زعفران فراوان درست می‌شود. ته‌چین در بین غذاهای ایرانی به خاطر شکل و فرم زیبایش از جمله غذاهای رسمی و مناسب مهمانی‌ هاست.

خورش فسنجان

خورش فسنجان یکی از انواع خورش‌های اصیل ایرانی است.در طبخ این خورش از مغز گردو، رب انار ترش و یا شیرین به دلخواه، مرغ یا گوشت قرمز رنده شده، ادویه جات مانند دارچین، و چاشنی شکر، و با پلو مصرف می‌شود.

قورمه‌سبزی

قورمه‌سبزی از معروف ترین و مردم‌پسندترین خورش‌های اصیل ایرانی و یکی از خوراک‌های ملی ایران است که با سبزی قورمه، گوشت قرمز، لیموی عمانی و لوبیا قرمز یا لوبیا چیتی آماده می‌شود. قرمه‌سبزی محبوبیت زیادی در میان مردم ایران دارد.

خورش قیمه

خورش قیمه یکی از غذاهای ایرانی و پرطرفدار در میان ایرانیان است. برای طبخ آن از رب گوجه فرنگی و پیاز سرخ شده، لپه، گوشت قرمز یا گوشت سفید، سیب زمینی سرخ شده به همراه لیموی خشک (لیمو امانی) یا آلو به عنوان طمع دهنده استفاده می‌شود.ادویه ای که معمولا" در اواخر زمان طبخ به آن اضافه می شود دارچین است.این خورش به همراه پلو سرو می شود. همچنین در برخی مناسبت های مذهبی در کشور ایران نیز به عنوان نذری تهیه و توزیع میشود.

جدید ترین جاذبه طبیعت گردی

چشمه آب گرم و سرد مرتضی علی

 

چشمه آب گرم مرتضی علی طبس از مناطق طبیعی است كه با داشتن چشمه‌های آب درمانی به لحاظ توریست درمانی مورد توجه ویژه‌است ...

 

 

 

داستان کتاب بازمانده روز داستان مردی است بنام استیونز که بیش از سی سال در خانه یکی از اشراف انگلستان بنام لرد دارلینگتن سرپیشخدمت (باتلر) بوده است و اکنون بساط آن خانه برچیده شده و دارد خاطراتش را بصورت یادداشتهایی در یک سفر شش روزه بیان میکند.

جدیدترین مکان دیدنی اضافه شده

موناکو

 

شبه‌جزیره موناکو در دریای مدیترانه و در نزدیکی سواحل جنوب فرانسه واقع شده است ...

جدیدترین کتاب اضافه شده

کتاب بازمانده روز

خوراک های ایرانی

Shishlik

صنایع دستی ایرانی

farsh

رویدادهای سنتی

yalda - یلدا

 

ارتباط با بخش گردشگری :

turism@tafarojgah.com

ارتباط با بخش معرفی کناب :

bookintro@tafarojgah.com

جهت ارتباط با سایت :

info@tafarojgah.com