Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/tafarojg/public_html/libraries/cms/application/cms.php on line 464
چال کندی - tafarojgah - وب سایت تفرجگاه
 
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00

چال کندی

 

شهرستان دزفول جاذبه های فراوانی دارد که یکی از خاص ترین و جذاب ترین آنها منطقه ی چال کندی دزفول است . چال کندی یکی از مناطق طبیعی دیدنی زیبا و بکر رود زلال دز  در شهرستان دزفول است که در ۱۸کیلومتری شمال شهر دزفول در محور دزفول-شهیون و ۷کیلومتر بعد از پادگان قدس واقع شده است.

منطقه چال کندی دارای مسیری مال رو از سر جاده تا لب رودخانه می باشد. زمان پیاده روی بعد از آخرین مسیر ماشین رو حدود ۴۰دقیقه است.

این دره بدلیل داشتن عمق بالای آب و دیواره های بلند در دو طرف در فصل تابستان، هوایی خنک و فضایی آرامش بخش و دل نشین داره. در این محل صفه هایی محدود وجود داره، میتوان آنجا از قایق پاده شد و مدتی در آن مکان به استراحت و استفاده از فضای آرامش بخش پرداخت.

همچنین می توان به جای استفاده از ماشین مسیر رسیدن تا این منطقه را با قایق طی نمود. این منطقه یکی از تفریحگاه های ماه های گرم سال است و از ابتدای خردادماه تا اواسط مهرماه تفرجگاه خوبی به شمار می رود. شنا، قایق سوای و ماهی گیری از تفریحات منطقه چال کندی هستند. همچنین جنس خاص زمین و دیواره های منطقه امکان سنگ نوردی را برای گروه های کوهنوردی فراهم می نماید. در چال‌ کندی گونه‌های گیاهی و جانوری زیادی و جود دارد که علاوه بر جنبه‌های گردشگری، از نظر محیط زیست هم خیلی با ارزش هستند.

مسیر رفتن

برای رفتن به منطقه چال کندی دو مسیر وجو دارد : یکی  زمینی (ماشین و پیاده روی)  و دیگری از طریق رودخانه (قایق سواری)

مسیر زمینی : اگه قصد دارید با ماشین به چال کندی برید بهتراست از قبل  به پیاده روی و پیمودن بخشی از مسیر و دوری 180ماشین و.. فکر کنید . زمان پیاده‌روی بعد از آخرین مسیر ماشین رو حدود ۴0دقیقه است. برای رسیدن تا کنار رود باید از دیواره‌ها و صخره‌ها عبور کنید و خودتون رو به این محل زیبا برسونید . بعد از ۱۰دقیقه پیاده روی مسیر حرکت، حالت کوهپیمایی به خود میگیرد و آمادگی بدنی در حد متوسط رو طلب می‌‌کند.

مسیر رودخانه ای : به جای استفاده از ماشین و طی نمودن مسیر با پای پیاده و عبور از صخره های پر پیچ و خم ، برای رسیدن به چال کندی و تجربه لذت قایق رانی از پارک دولت در شهر دزفول با قایق این مسیر را طی کنید . چال کندی در همه ماه‌های سال دیدنی است اما به دلیل تفریحاتی چون شنا، قایق‌سوای و ماهی‌گیری یکی از تفریح‌های ماه‌های گرم در دزفول به شمار می‌رود، بهترین زمان استفاده از طبیعت چال ‌کندی از ابتدای خرداد تا اواسط مهر است.

 

تصاویری از چال کندی

چال کندی - دزفول

 

چال کندی - دزفول

 

چال کندی - دزفول

 

چال کندی - دزفول

 

 

 

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

صفحه چال کندی  به عنوان یک  منطقه طبیعت گردی و تفریحی درشهردزفول ،استان خوزستان ،کشورایران،در سایت تفرجگاه ثبت شده است.

صفحه چال کندی  با کلید واژه های چال کندی  ، دیدنی های دزفول، طبیعت گردی در خوزستان ، طبیعت دزفول، مکانهای دیدنی استان خوزستان ، مسافرت به دزفول برچسب خورده است.

کانال تلگرام تفرجگاه

 

طراحی و توسعه وب سایت

همگام با متد روز و سليقه شما

9374013949

 

ارتباط با بخش گردشگری :

turism@tafarojgah.com

ارتباط با بخش معرفی کناب :

bookintro@tafarojgah.com

جهت ارتباط با سایت :

info@tafarojgah.com