Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/tafarojg/public_html/libraries/cms/application/cms.php on line 464
لندن - tafarojgah - وب سایت تفرجگاه
 
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00

 

 

لندن

 لندن (London) پایتخت انگلستان و بریتانیا است. این شهر همچنین بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر در بریتانیا است .

این شهر که در کنار رود تیمز قرار دارد قدمتی دو هزار ساله دارد و تاریخ ساخت آن به دوران روم باستان برمی‌گردد.سیتی لندن به عنوان هسته تاریخی لندن تاحدود زیادی حفظ شده است و از قرن ۱۹میلادی توسعه این شهر شروع شده و امروزه این شهر مهم‌ترین شهر انگلستان به شمار می‌آید و ساختار اداری بسیار گسترده‌ای دارد.

این شهر یکی از قطب‌های حمل و نقل بین‌المللی در جهان است و دارای پنج فرودگاه بین‌المللی است که عبارت‌اند از فرودگاه بین‌المللی هیثرو، فرودگاه بین‌المللی گتویک، فرودگاه بین‌المللی استانستد، فرودگاه بین‌المللی لوتن، و فرودگاه سیتی.

لندن یکی از مراکز اصلی گردشگری و یکی از صنایع مهم این شهر محسوب می‌شودو میزان درآمد حاصل از گردشگران سالانه ۱۵میلیارد پوند است .لندن با داشتن ۱۴میلیون گردشگری بین‌المللی پربازیدترین شهر در اروپا محسوب می‌شود.

سیستم حمل و نقل عمومی لندن عالی است. متروی لندن، كه به آن توب یا آندرگراوند می‌گویند، قدیمی‌ترین متروی جهان است و همه‌جای شهر ایستگاه دارد. در عوض كرایه‌ی تاكسی بسیار بالاست و تازه بعد از نیمه‌شب، گران‌تر هم می‌شود. اگر زیاد عجله ندارید، بهتر است با اتوبوس در شهر رفت و آمد كنید. اتوبوس‌های لندن منظم و پرتعدادند و علاوه بر آن، كمی معطل شدن در ترافیك، به تماشای زیبایی‌های شهر می‌ارزد. خیابان‌ها، پارك‌ها و معماری‌های فوق‌العاده‌ی لندن را سوار مترو که باشید، از دست می‌دهید. اتوبوس‌های قرمز دوطبقه‌ی لندن هم از آن جاذبه‌هایی است که حتماً باید یک بار امتحانش کنید.

خیابان آكسفورد، ‌یكی از طولانی‌ترین خیابان‌های لندن و یكی از مراكز اصلی خرید در این شهر است. انواع فروشگاه‌های بزرگ و مغازه‌های مختلف با قیمت‌های متنوع در این خیابان وجود دارند.

در لندن، هر جور غذایی، از هر قوم و قبیله‌ای كه بخواهید پیدا می‌شود. فیش‌اندچیپس یا ماهی و سیب‌زمینی سرخ‌کرده، معروف‌ترین غذای سنتی انگلستان است.

لندن چهار مکان باستانی مهم دارد: این مکان‌ها در منطقه وست‌مینستر قرار گرفته‌اند. کلیسای باستانی مارگارت، برج لندن. ، روستای گرینویچ، کاخ و باغ سلطنتی و مکانهای پربازدید شهر لندن عبارتند از موزه بریتانیا ،تیت مدرن ،نگارخانه ملی لندن ،موزه تاریخ طبیعی لندن ،چشم لندن ، موزه علوم ، موزه ویکتوریا و آلبرت ،موزه مادام توسو ،موزه ملی دریانوردی لندن، برج لندن ،کاخ وست‌مینستر و بیگ‌بن و  كاخ باكینگام

 

 

تصاویری از لندن

 

لندن

 

لندن

 

لندن

 

لندن

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 صفحه لندن با کلید واژه های لندن ، مکانهای دیدنی لندن، گردشگری جهان ، دیدنی های انگلیس در سایت تفرجگاه برچسب خورده است.

ارتباط با بخش گردشگری :

turism@tafarojgah.com

ارتباط با بخش معرفی کناب :

bookintro@tafarojgah.com

جهت ارتباط با سایت :

info@tafarojgah.com