Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/tafarojg/public_html/libraries/cms/application/cms.php on line 464
فرانسه - tafarojgah - وب سایت تفرجگاه
 
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.96

فرانسه

فرانسه با عنوان رسمی جمهوری فرانسه ، یکی از کشورهای واقع شده در اروپای غربی می‌باشد که دارای چند منطقه تحت حاکمیت نیز است. فرانسه یکی از سه کشوری است که دارای سواحی هم در دریای مدیترانه و هم دراقیانوس اطلس دارد .

بر اساس مساحت، فرانسه کمابیش اندازهٔ افغانستان است و بزرگ‌ترین کشور اروپای غربی و اتحادیه اروپا و همچنین سومین کشور بزرگ در کل قاره اروپا بشمار می‌آید. و با کشورهای بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا، موناکو، آندورا و اسپانیا مرز زمینی مشترک دارد و کانال مانش آن را به انگلیس وصل می‌کند. جمعیت فرانسه در حال عبور از مرز ۶۷ میلیون نفر است که با این رقم، فرانسه در رتبه دومین کشور پرجمعیت اتحادیه اروپا قرار می‌گیرد.

 پایتخت فرانسه، شهر پاریس است. پاریس بزرگ‌ترین شهر این کشور و مرکز اصلی تجارت و فرهنگ فرانسه است.

نیاکان فرانسوی‌ها گول‌ها، بودند و تبار سلتی داشتند. اینان تا زمان ژولیوس سزار ، فرانروایی بومی خود را داشتند تا سرانجام به دست سزار سرنگون شدند و کشورشان بخشی از امپراتوری روم شد.

فرانسه چهارمین کشور دارنده بیشترین میراث جهانی یونسکو در جهان است که به همین واسطه، هرساله بیش از ۸۳ میلیون توریست خارجی جذب این کشور می‌شوند ، آماری بیش از هر کشور دیگری در جهان.

واحد پول این کشور یورو است .

اطلاعات سفارت خانه فرانسه در ایران

آدرس : تهران، خیابان نوفل لو شاتو، پلاک 66-64

تلفن : 00 40 09 64 -21 98 00

فاکس :

93/92 40 09 64-21 98 00

 

تصاویری از فرانسه

فرانسه_ موزه لوور

فرانسه - ایفل

فرانسه - چشم انداز شهر

فرانسه - شارل دوگل

فرانسه

فرانسه _ نتردام

 

  جهت انتخاب مکان مورد نظر ابتدا شهر و سپس مکان مورد نظر را انتخاب نمایید.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 صفحه فرانسه با کلید واژه های فرانسه ، مکانهای دیدنی فرانسه ، گردشگری جهان ، دیدنی های فرانسه  در سایت تفرجگاه برچسب خورده است.

 

 

ارتباط با بخش گردشگری :

turism@tafarojgah.com

ارتباط با بخش معرفی کناب :

bookintro@tafarojgah.com

جهت ارتباط با سایت :

info@tafarojgah.com