Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/tafarojg/public_html/libraries/cms/application/cms.php on line 464
پاریس - tafarojgah - وب سایت تفرجگاه
 
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00

 

 پاریس

 پاریس  با قدمتی دوهزار ساله ،پایتخت فرانسه است که در شمال این کشور قرار دارد و رود سن از میانه آن می‌گذرد ، که امروزه به یکی از مراکز بازرگانی و فرهنگی دنیا تبدیل شده است.

این شهر با جمعیتی بالغ بر ۱۲ ملیون نفر یکی از پرجمعیت‌ترین کلانشهرها اروپا است. این شهر آب‌و هوایی اقیانوسی دارد و آب و هوای آن تحت تاثیر جریان اطلس شمالی است به همین خاطر در شهر به ندرت هوای بسیار گرم یا بسیار سرد دیده مشاهده می‌شود. میانگین دمای سالانه شهر ۱۵ درجه سانتی‌گراد است.

در سطح شهر پاریس سیستم حمل و نقل ریلی (مترو) نقش عمده‌ای در جابجایی مسافران دارد و مهم‌ترین وسیله حمل و نقل به شمار می‌رود.

متروی پاریس ۱۴ خط اصلی و دو خط فرعی دارد. ۳۸۰ ایستگاه ۲۲۱.۶ کیلومتر خطوط متروی پاریس را به هم متصل می‌کنند. از آنجا که ایستگاه‌های مترو پاریس بسیار نزدیک به هم هستند، سرعت حرکت قطارها در این خطوط برای سفر به حومه شهر بسیار کند است.

علاوه بر سیستم حمل و نقل ریلی در پاریس، سیستم اتوبرس‌رانی این شهر هم بسیار گسترده و فعال است.

 

پاریس دارای جاذبه‌های تاریخی و گردشگری زیادی است که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به برج ایفل، موزه لوور، کلیسای نتردام و خیابان شانزه‌لیزه اشاره کرد.

 

تصاویری از پاریس

پاریس - ایفل

پاریس

پاریس

پاریس

پاریس

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 صفحه پاریس با کلید واژه های پاریس ، مکانهای دیدنی پاریس ، گردشگری جهان ، دیدنی های فرانسه  در سایت تفرجگاه برچسب خورده است.

ارتباط با بخش گردشگری :

turism@tafarojgah.com

ارتباط با بخش معرفی کناب :

bookintro@tafarojgah.com

جهت ارتباط با سایت :

info@tafarojgah.com