Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/tafarojg/public_html/libraries/cms/application/cms.php on line 464
موزه لوور - tafarojgah - وب سایت تفرجگاه
 
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.88

 

موزه لوور

موزه لوور (به فرانسوی: Musée du Louvre) در شهر پاریس در کشور فرانسه واقع شده‌است. بیش از ۳۵هزار اثر هنری در هشت بخش مختلف موزه لوور نگهداری می‌شود.موزه لوور با بیش از ۹٫۵میلیون بازدیدکننده در سال، پربازدیدترین موزه جهان است.

بناي موزه از قديمي ترين کاخ هاي سلطنتي و متعلق به فيليپ دوم، پادشاه فرانسه است . اين بنا در دوران هاي مختلف توسط پادشاهان دولت فرانسه دائما گسترش يافت و از انقلاب فرانسه به موزه تبدیل شد.

محوطه موزه به قدري بزرگ است که بازديد از تمام نقاط آن دست کم به يك ماه زمان نياز دارد. موزهچهار طبقه زيرزمين دارد و شامل بخش هاي مختلفي از جمله تمدن مصر، ايران اروپا و يونان باستان است. مقابل ورودي اصلي موزه يک هرم شيشه اي بزرگ قرار دارد که نشانه معماري مدرن موزه به حساب مي آيد.

تابلوی مونالیزا که توسط نقاش معروف ایتالیایی ﻠﺌوناردو داوینچی کشیده شده است درلوور نگهداری می گردد.در این موزه همچنین مجسمه مشهور یونانی ونوس که از سنگ مرمر ساخته شده است هم دیده می شود.

ایران در طبقه 1 است. بخش مربوط به ایران قدیم و بین النهرین به نام Antique Iran  به رنگ زرد در نقشه موزه مشخص شده است. آثار زیبا و منحصر به فردی از تمدن های ایرانی، اسلامی از جمله سرستون تخت‌جمشید، شیر بالدار، دیوارهای رنگی منقوش به شیر و سربازان هخامنشی، لوح حمورابی و جام مارلیک گرفته تا.. تصویر شاهان بی کفایت قاجار و فرش و هنرهای ایران را در دوره اسلامی به نمایش گذاشته است .

 

تصاویر موزه لوور

 

موزه لوور

 

موزه لوور

 

 

مونالیزا_ موزه لوور

 

موزه لوور

 

نقاشی شام آخر_موزه لوور

 

 موزه لوور- بخش ایران

 

موزه لوور_ بخش ایران

 

موزه لوور_بخش ایران

 

موزه لوور_ بخش ایران

 

موزه لوور_فرش ایرانی

 

موزه لوور

 

موزه لوور_ اتاق مونالیزا

 

موزه لوور

 

موزه لوور

 

موزه لوور

 

موزه لوور

 

موزه لوور

 

موزه لوور

 

موزه لوور

 

موزه لوور

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 صفحه موزه لوور با کلید واژه های موزه لوور ، مکانهای دیدنی پاریس ، گردشگری جهان ، دیدنی های فرانسه ، آثار ایران در لوور ، تصاویر موزه لوور ، موزه لوور فرانسه  در سایت تفرجگاه برچسب خورده است.

 

 

ارتباط با بخش گردشگری :

turism@tafarojgah.com

ارتباط با بخش معرفی کناب :

bookintro@tafarojgah.com

جهت ارتباط با سایت :

info@tafarojgah.com