Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/tafarojg/public_html/libraries/cms/application/cms.php on line 464
بازاریابی از طریق اینستاگرام و افزایش فالوور - tafarojgah - وب سایت تفرجگاه
 
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00

همه عاشق تصاویر خوب هستند ، غروب زیبا ، گلدان های پر از گل ، حتی تصویر غذا خوردن دوستان در یک رستوران. تصاویری که در لحظه قابل اشتراک گذاری هستند. اینستاگرام این امکان را در اختیار ما گذاشته.

اینستاگرام در سال 2017 ، 800 میلیون کاربر داشت که 25 میلیون از آنها دارای حساب کاربری تجاری بودند. این سطح از محبوبیت به لطف story ها ، ویدئو ها و خرید از طریق مشاهده تصاویر بیشتر هم شد.

برای موفقیت در بازاریابی از طریق اینستاگرام:

قبل از هر چیز باید پروفایل خود را در اینستاگرام بهینه سازی کنید. مهمترین بخش پروفایل اینستاگرام ، عکس آن است.مناسب ترین عکس را برای پروفایل خود انتخاب کنید ، عکس پروفایل در اینستاگرام دایره است ، عکسی انتخاب کنید که به خوبی نمایش داده شود . معمولا از تصویر لوگو یا لوگو بدون متن توضیحی به عنوان عکس پروفایل استفاده می شود.

با توجه به اینکه اینستاگرام اجازه افزودن لینک به هر پست را نمی دهد ، شما تنها یک لینک می توانید داشته باشید که در پروفایل شماست.

بیشتر کسب و کارها علاقه دارند این لینک به صفحه اصلیشان باشد تا ترافیک به آن صفحه منتقل شود.اما برای کمپین های خاص شاید بخواهید صفحه فرود خود را تغییر دهید.

حتما بخش بیوگرافی (Bio) را تکمیل کرده و لینک سایت خود را در آن قرار دهید.

گام بعدی شناخت مخاطب است.

داشتن فالوور واقعی به افزایش فروش کمک می کند ، تعامل مخاطبان رمز موفقیت است.افزایش تعداد فالوور ها بدون افزایش مشتری و تعامل سودی برای شما نخواهد داشت.برای رسیدن به این منظور باید محتوای ارزشمند قرار دهید تا کاربر واقعی شما را فالو کند.

برای شناخت بهتر مخاطب اطلاعاتی از جامعه آماری کاربران اینستاگرام به شما می دهم :

گروه سنی استفاده کنندگان از اینستاگرام :

53 درصد کاربران 18 تا 29 ساله هستند ؛

25 درصد آنها 30 تا 49 سال دارند ؛

11 درصد کاربران بین 50 تا 64 سال سن دارند و

6 درصد کاربران بالای 65 سال هستند.

تعداد خانم های استفاده کننده از اینستاگرام بیشتر از آقایان است.

باید با دقت تصمیم بگیرید که کدام دسته از مخاطبان شما در اینستاگرام فعالند و بر اساس آن به تولید محتوا بپردازید.

روزانه 95 میلیون تصویر و ویدئو در اینستاگرام منتشر می شود که نشانه علاقه و وفاداری کاربران است. بنابراین داشتن استراتژی محتوا برای اینستاگرام ضروریست.

حتما هدف خود را مشخص کنید ، تا بتوانید استراتژی درستی تعریف کنید.قبل از اینکه به تصویری که می خواهید منتشر کنید بیندیشید ، به مطلبی که قرار است در آن قرار دهید ، فکر کنید.

می توانید از بین اهداف زیر چند مورد را انتخاب کرده و روی آنها کار کنید:

 • -نمایش محصولات و خدمات
 • اجتماع خود را ساختن
 • بیان فرهنگ و ارزش های شرکت
 • افزایش وفاداری به برند
 • تبلیغ برای مشتریان بالقوه
 • به اشتراک گذاری اخبار و رویداد های شرکت

برای اینکه بهتر بتوانید از میان اهداف خود یکی دو مورد را به عنوان هدف خود انتخاب کنید ، سوالات زیر را از خود بپرسید :

 • چرا از اینستاگرام استفاده می کنم ؟
 • چقدر زمان و هزینه می خواهم تخصیص بدهم ؟
 • چطور اینستاگرام به من در رسیدن به اهداف بازاریابی ام کمک می کند؟
 • اینستاگرام چه تفاوتی با سایر پلتفرم ها دارد؟

 

بعد از مشخص شدن این موضوعات استراتژی خود را تدوین کنید و عناصر زیر را برای کسب موفقیت در نظر داشته باشید.

 • داشتن دید مشخص
 • فرکانس دائمی ارسال مطلب
 • آشنایی با مخاطبانتان
 • سبک بصری مشخص
 • مطالب پشت صحنه
 • محتوای ایجاد شده توسط کاربر
 • دموی محصولات
 • آموزش (بصورت نکته ای)
 • سرگرم کننده و آرامش بخش

یک نمونه موفق از اینستاگرام مارکتینگ mallewell است ، که برندش از طریق اینستاگرام مخاطبان زیادی جذب کرد.

شناسایی، مدیریت و اندازه گیری سه عامل مهم هستند که برندها در اندازه گیری تاثیر شبکه اجتماعی باید به آنها توجه کنند. شما باید کاربران خود را تحلیل کنید ، رفتار آنلاین آنها ، سطح تعاملات ، لایک و اظهار نظرها و جزئیات جمعیت شناختی آنها را باید بدانید تا بتوانید برای سطح وسیعی از مخاطبان خود ، محتوای مناسب تولید کنید.

پستها بعد از 24 ساعت محو می شوند ، پس باید تمام تلاش خود را بکنید تا محتوای شما در مکان اول باشد تا بخوبی تعمل داشته باشد.

می توانید از استوری ها برای اطلاع رسانی تخفیف های ویژه استفاده کنید و این حس را در کاربر ایجاد کنید که زمان محدودی دارد تا کاربران را تشویق به خرید کنید. اما توجه کنید که این کار را در زمان مناسب انجام دهید. زیرا استوری ها خیلی زود ناپدید می شوند .

story

تعامل کاربران را افزایش دهید :

یکی از راه های افزایش تعامل کاربران اینست که از مشتریان خود بخواهید با محصولاتی که از شما خرید ه اند ، عکس گرفته و با یک متن اختصاصی به اشتراک بگذارند.یک مثال آن Frank body است که این کار را انجام داد . با انجام این کار و استفاده از هشتگ اختصاصی "Let'sBeFrank" کاربران زیادی را تشویق کرد تا با محصولاتش عکس گرفته و با دیگران به اشتراک بگذارند . این کار باعث شد تا افراد زیادی محصولات آنها را بخرند و این کار را انجام دهند.

روش دیگر برگزاری مسابقه است. مسابقه و اهداء برخی محصولات که برای همه کاربران جذاب است ، آنها را جذب کمپین شما می کند.اگر محتوای تولید شده توسط کاربر را نیز در مسابقه شرکت دهید ، کمپین شما قدرتمندتر خواهد شد.یک هشتگ ایجاد کنید که پیام شما ، توجه بیننده را جلب کند و آنها هم بخواهند شرکت و تبلیغ کنند.

روش سوم داستان سرایی است. یک داستان راجع به مشتری که محصول شما را خریده ایجاد کنید تاسایرین را قانع کنید که به وب سایت شما بروند و خرید کنند.

هشتگ گذاری یکی از روش های عالی برای جذب مخاطب در اینستاگرام است. امکان هشتگ گذاری تا 30 هشتگ برای هر عکسی وجود دارد.

برخی موضوعات جذاب برای کاربران:

همیشه مجموعه ای از فرصتها و موضوعات با ارزش برای به اشتراک گذاری تصاویر و ویدئوها وجود دارد ، داستان کارکنان شما ، محتوایی بر اساس فرهنگ یا محصولات شما و ...

برخی برندها بر روی محصولات خود تمرکز می کنند ، مثلا نایک "Nike Runnig" معمولا تجهیزات و محصولاتش را به عنوان نقطه کانونی محتویاتش در نظر می گیرد.

در انتشار محتوای خود استایل داشته باشید تا بهتر توجه کاربر را جلب نمایید. اکثرا کلید موفقیت در استراتژی بازاریابی را ترکیب چند پلن و استفاده ازمنابع کم می دانند. با انتخاب ابزار درست می توانید تصاویر خود را در مقابل چشمان افرا بیشتری قرار دهید.

ارتباط با بخش گردشگری :

turism@tafarojgah.com

ارتباط با بخش معرفی کناب :

bookintro@tafarojgah.com

جهت ارتباط با سایت :

info@tafarojgah.com