Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/tafarojg/public_html/libraries/cms/application/cms.php on line 464
کشتی یونانی - tafarojgah - وب سایت تفرجگاه
 
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00

کشتی یونانی

در غرب جزيره يك كشتي عظيم‌الجثه در سواحل نيلگون كيش جا خوش كرده است كه به كشتي يوناني معروف است.

دليل به گل نشستن اين كشتي در پرده‌اي از ابهام است اما گفته مي‌شود به علت مه آلود بودن هوا و نبودن فانوس دريايي در سواحل جزيره كيش اين اتفاق روي‌ داده است.

اين كشتي در سال ۱۳۲۲شمسي توسط شركت ويليام هاميلتون به وزن ۷۰۶۱تن و به طول ۱۳۶متر در بندر گلاسكو در اسكاتلند ساخته شد و در روز ۴مرداد ۱۳۴۵به هنگام بازگشت از ايران، در سفر دريايي خود به كشور يونان به گل نشست و هشتاد روز تلاش اورينوكو، يدك‌كش هلندي براي بيرون كشيدن اين كشتي به ثمري نرسيد. تلاش‌هاي ناموفق زيادي براي بيرون كشيدن آن انجام شد و به ناچار سرنشينان كشتي مجبور به ترك آن شدند و بار آن تخليه شد، چرا كه عمليات بيرون كشيدن كشتي از نظر اقتصادي مقرون به صرفه نبود.

تماشاي خورشيد كه به آهستگي در پشت كشتي يوناني در آب هاي نيلگون خليج فارس غروب مي‌كند خاطره‌اي فراموش‌نشدني و جاويدان است. درخشش آخرين شعاع هاي نور خورشيد بر پهنه آسمان، طيف رنگ هاي زرد و قرمز و نارنجي و سايه روشن هاي لکه هاي ريز و درشت ابر، تابلويي چنان زيبا و خيال انگيز را در پشت کشتي يوناني پديد مي آورد که نظير آن را کمتر مي توان يافت.

پارك ساحلي كشتي يوناني در زميني به مساحت ۶۰هزار متر مربع با امكاناتي چون آمفي‌تئاتر، كافه تريا، رستوران ايراني و لبناني، غرفه هاي فروش تنقلات، ايستگاه هاي كرايه اسكيت، دوچرخه و فروش محصولات ورزشي در محيط پيرامون كشتي يوناني در دست احداث مي‌باشد.

كشتي يوناني از نظر تاريخي قدمت و اهميت چنداني ندارد وگذشت زمان كشتي را دچار فرسودگي كرده است. قسمت تحتاني كشتي كه در آب است بر اثر برخورد امواج دريا با آن پوسيده و هر آن ممكن است فرو افتد.

برای جلوگیری از فرو نشست بیشتر کشتی قرار شد تا دانشگاه طرحی برای حفظ پایداری کشتی، ممانعت از فرو نشست بیشتر آن وجلوگیری از خوردگی بیشتر آن ارائه دهد. این طرح اخیرا به دست سازمان منطقه آزاد کیش رسیده و گزارش اولیه‌ آن در جلسه هیات مدیره مطرح شد اما اجرای این طرح به رقم قابل توجهی نیاز دارد و باید به مناقصه گذاشته شود.

 

آدرس کشتی یونانی

 

خیابان غروب خورشید ،پارک ساحلی غروب خورشید

 

تصاویری از کشتی یونانی کیش

 

کشتی یونانی

 

 

کشتی یونانی

 

 

کشتی یونانی

 

کشتی یونانی

 

کشتی یونانی

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

صفحه کشتی یونانی کیش به عنوان یک مکان تفریحی و گردشگری درجزیره کیش،استان هرمزگان،کشورایران،در سایت تفرجگاه ثبت شده است.

صفحه  کشتی یونانی کیش  با کلید واژه های کشتی یونانی کیش، دیدنی های کیش، طبیعت گردی در کیش، کشتی یونانی، مکانهای دیدنی استان هرمزگان، مسافرت به کیش برچسب خورده است.

 

ارتباط با بخش گردشگری :

turism@tafarojgah.com

ارتباط با بخش معرفی کناب :

bookintro@tafarojgah.com

جهت ارتباط با سایت :

info@tafarojgah.com