Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/tafarojg/public_html/libraries/cms/application/cms.php on line 464
مالدیو - tafarojgah - وب سایت تفرجگاه
 
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.75

مالدیو

 

مالدیو کشوری است جزیره‌ای در اقیانوس هند واقع در در جنوب غربی هند. پایتخت آن ماله است. جمعیت این کشور ۳۲۸هزار نفر و واحد پول آن روفیه مالدیو است.زبان رسمی این کشور دیوهی نام دارد.

مالدیو هم از نظر جمعیت و هم مساحت کوچک‌ترین کشور قاره آسیا است. زمین‌های این کشور به طور میانگین ۱٫۵متر از سطح دریا ارتفاع دارند و بنابر این کم‌ارتفاع‌ترین کشور جهان به‌شمار می‌آید. بلندترین نقطه این کشور تنها ۲٫۴متر ارتفاع دارد.

جزایر مالدیو از مکان‌های جذاب برای غواصان است و ایستگاه‌های غواصی زیادی در این جزایر وجود دارد.

این جزایر در پهنه‌ای آبی در حدود ۹۰هزار کیلومتر مربع پراکنده‌اند اما کل مساحت خشکی آن‌ها فقط ۲۹۸کیلومتر مربع است. بزرگترین جزیره ۵کیلومتر مربع مساحت دارد و در مالدیو تنها ۹جزیره با مساحتی بزرگتر از ۲کیلومتر مربع وجود دارند. ۲۰۰عدد از جزیره‌ها مسکونی هستند و ۸۸جزیره دیگر دارای اقامتگاه‌های گردشگری هستند.

صنعت گردشگری مهمترین مبنع درآمد مالدیو است. شیلات، دومین صنعت مهم مالدیو است که بیست درصد نیروی کار این کشور را جذب کرده‌است.

محوریت غذا در مالدیو روی ماهی (بخصوص ماهی تن) می‌باشد و متاثر از ذائقه غذایی سریلانکا و هند جنوبی قرار دارد. خوراک‌ها عمدتاً گرم، تند و با ادویه‌جات مختلف بخصوص نارگیل بوده و نوع سنتی آن شامل برنج، ماهی پاک کرده، لیمو ترش، چیلی و پیاز است.

آب مراکز اقامتی به صورت لوله‌کشی است و غیر قابل نوشیدنی.

از مراکز دیدنی مالدیو می توان پارک سلطان را نام برد ، مکانی است که از 19 نوامبر 1952 موزه ملی (national museum) مالدیو را در خود جای داده است. این موزه با اشیایی گرانبها و عتیقه نظیر جواهر آلات گرانبهای سلطنتی، لباس های تاریخی و سنگ های قیمتی نماد تاریخ و فرهنگ این کشور است.

مولی آگه دیگر مکان دیدنی مالدیو می باشد که زمانی مقر حکومتی مالدیو بوده است و پس از اعلام جمهوری به دفتر ریاست جمهوری تبدیل شده است ، معماری زیبایی این مکان باعث جذب  گردشگران برای بازدید می باشد.

مسجد جامع ماله بزرگترین مسجد مالدیو بوده و در پایتخت آن قرار دارد و محل دفن قهرمانان و افراد مشهور و تاثیرگذار مالدیو می باشد. 

 

تصاویری از مالدیو

 مالدیو

 

مالدیو

 

مالدیو

 

مالدیو

 

 

مالدیو

 

مالدیو

 

مالدیو

 

مالدیو

 

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

صفحه مالدیو با کلید واژه های مالدیو، مکانهای دیدنی مالدیو، گردشگری جهان ، گردشگری در مالدیو  در سایت تفرجگاه برچسب خورده است.

کانال تلگرام تفرجگاه

مسیر سایت

 

طراحی و توسعه وب سایت

همگام با متد روز و سليقه شما

9374013949

 

ارتباط با بخش گردشگری :

turism@tafarojgah.com

ارتباط با بخش معرفی کناب :

bookintro@tafarojgah.com

جهت ارتباط با سایت :

info@tafarojgah.com