Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/tafarojg/public_html/libraries/cms/application/cms.php on line 464
ترکیه - tafarojgah - وب سایت تفرجگاه
 
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00

ترکیه

 ترکیه با نام رسمی جمهوری ترکیه، کشوری اوراسیایی است که بخش بزرگ کشور یعنی آناتولی یا آسیای کوچک در جنوب باختر آسیا و خاورمیانه واقع است و بخش کوچکی نیز به نام تراکیه در منطقه بالکان (منطقه‌ای در جنوب خاور اروپا) قرار دارد. آنکارا پایتخت ترکیه است.

در غرب ترکیه ، یونان و گرجستان و در شرق آن آذربایجان و ارمنستان و در جنوب آن ایران و عراق و سوریه از همسایگان مرزی این کشور هستند. دو تنگه راهبردی بسفر و داردانل نیز در اختیار ترکیه است.

ترکیه دارای آثار تاریخی و فرهنگی بسیاری از دوران باستان می باشد که همین آثار باستانی باعث شده اند این کشور همچون یک موزه بزرگ باشد.

ترکیه با قرار گرفتن در یکی از حسّاس‌ترین مناطق جهان، دارای موقعیّت جغرافیایی راهبردی و بسیار خوبی است و گذرگاه جنوب باختر آسیا و اروپا به شمار می‌آید و کشورهای بسیاری، به ویژه ایران از خاک ترکیه برای ترانزیت کالا و انرژی استفاده می‌کنند. ترکیه از آب و هوای خوب و جلگه‌ای برخوردار و کشوری کوهستانی و نسبتاً پرباران است و مکان های جالب و دیدنی دارد به دلیل همین سالانه تعداد زیادی توریست به آنجا مسافرت می‌کنند.

حکومت ترکیه لائیک است ولی بسیاری از مردم به دین اسلام پایبند هستند و عید فطر و عید قربان در این کشور تعطیل رسمی است.

زبان رسمی ترکیه، ترکی (استانبولی) است که در گذشته با خط عربی (عثمانی) نوشته می‌شد و از زمان تشکیل جمهوری ترکیه توسط آتاترک در سال ۱۳۰۲هجری خورشیدی (۱۹۲۳) با خط لاتین نوشته می‌شود.

ترکیه با نام امپراتوری عثمانی در چند سدهٔ گذشته، بخش‌های بزرگی از خاورمیانه و جنوب خاوری اروپا را در دست داشت. تا اینکه پس از جنگ جهانی اول و فروپاشی امپراتوری عثمانی، جمهوری ترکیه به رهبری مصطفی کمال پاشا آتاترک در سال ۱۳۰۲ (۱۹۲۳) تأسیس شد.

 

اطلاعات سفارت ترکیه در ایران

آدرس : تهران - خیابان فردوسی -پلاک 337

تلفن : 1100 595 3 21 98 +

 

تصاویری از ترکیه

 خوراک ترکی

 

 

ترکیه

 

ترکیه

 

ترکیه

 

  جهت انتخاب مکان مورد نظر ابتدا شهر و سپس مکان مورد نظر را انتخاب نمایید.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 صفحه ترکیه با کلید واژه های ترکیه، مکانهای دیدنی ترکیه، گردشگری جهان ، دیدنی های ترکیه در سایت تفرجگاه برچسب خورده است.

 

کانال تلگرام تفرجگاه

مسیر سایت

 

طراحی و توسعه وب سایت

همگام با متد روز و سليقه شما

9374013949

 

ارتباط با بخش گردشگری :

turism@tafarojgah.com

ارتباط با بخش معرفی کناب :

bookintro@tafarojgah.com

جهت ارتباط با سایت :

info@tafarojgah.com