Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/tafarojg/public_html/libraries/cms/application/cms.php on line 464
استانبول - tafarojgah - وب سایت تفرجگاه
 
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00

استانبول

استانبول بزرگ‌ترین شهر کشور ترکیه و مرکز فرهنگی و اقتصادی آن است. این شهر در کنار تنگه بسفر و دریای مرمره قرار دارد. تنگه بسفر دو قاره آسیا و اروپا را جدا می‌کند و استانبول تنها شهر بزرگ جهان است که در دو قاره قرار دارد. بندر طبیعی شاخ طلایی یا خلیج در این شهر واقع است.

استانبول با دارا بودن مراکز خرید زیاد محبوبیت میان همه علاقه مندان به خرید در دنیا دارد. یکی از مراکر خرید مرکز خرید آکمرکز است. این مرکز خرید شامل فروشگاه های پوشاک زنانه مردانه بچه گانه انواع اسباب بازی عینک و وسائل الکترونیک و اصولاً هرچه که شما بخوهید را در این فروشگاه خواهید یافت. یکی از بازارهای خوب استانبول جهت خرید بازاری سقف دار است به نام بازار کاپالی چارشی. در این بازار بیش از چهار هزار مغازه و بوتیک وجود دارد.

برای خرید پوشاک و پارچه بهترین نقطه خیابان استقلال ، خیابان جمهوریت و خیابان روملی است. خیابان استقلال از جمله معروف ترین خیابان های شهر استانبول است که یک سر آن به میدان تقسیم یا تکسیم می رسد.

سلطان احمد نیز مرکز بخش کهن شهر است، و اگر در این قسمت اقامت کنید، اغلب دیدنی‌های شهر به فاصله چند قدمی شما خواهند بود.

بهترین زمان سفر به استانبول در بهار (از آوریل تا می) و در پاییز (از سپتامبر تا اکتبر) است در این ماهها درجه حرارت هوا بین ۱۶تا ۲۵درجه سانتی‌گراد است و رطوبت نیز مطلوب است، در جولای و آگوست هوا گرم و شرجی است . در زمستان بارندگی در استانبول زیاد است. اگر به بادهای زمستانی و برف علاقه دارید در زمستان به استانبول سفر کنید.

یکی از تفریحاتی که میتوانید در ترکیه انجام دهید سوارشدن کشتی است. بوسیله قایق و کشتی میتوانید جزایر اطراف استانبول را ببینید.با گردش در تنگه بسفر توسط قایق که به صورت زیگزاگ حرکت می کند امکان مشاهده تقریبا تمام ساحل اطراف تنگه را خواهید داشت.

بیشتر مکان‌های عمومی برای شنا کردن در شهر در باکرکوی ، کوجوک جکمجه سارییی و بوسفروس می‌باشند.

حمل و نقل عمومي در اين شهر مبتني بر تاكسي اختصاصي، تاكسيهاي ون اشتراكي، ميني بوس، اتوبوس، تراموا، قطار سبك شهري، قطار كابلي و انواع قايق و كشتي هاي مسافربري مي باشد.

از جمله جاهای دیدنی استانبول میتوان کاخ توپکاپی ، مسجد سلطان احمد ، مسجد مهریماه سلطان ، برج گالاتا ، کلیسا چورا ، منظقه شاخ طلایی ، پارک مینیاترک ، موزه هنرهای اسلامی و ترکی و ... را نام برد.

 

تصاویری از استانبول 

 استانبول - ترکیه

 

 استانبول - ترکیه

 

استانبول - ترکیه

 

استانبول - ترکیه

 

استانبول - ترکیه

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 صفحه استانبول با کلید واژه های استانبول، مکانهای دیدنی استانبول، گردشگری جهان ، دیدنی های ترکیه در سایت تفرجگاه برچسب خورده است.

 

ارتباط با بخش گردشگری :

turism@tafarojgah.com

ارتباط با بخش معرفی کناب :

bookintro@tafarojgah.com

جهت ارتباط با سایت :

info@tafarojgah.com